Čierny panter- náš maskot

Družstvo má svojho maskota

 

Dievčatá dlho rozmýšľali a riešili problém výberu maskota pre družstvo.

Víťazne z diskusie vyšiel čierny panter.

Ušľachtilé dravé zviera, s mnohými vzácnymi schopnosťami.

Preto by sme ako tréneri a všetci zainteresovaní v klube vrátane rodičov chceli, aby schopnosti čierneho pantera v prenesenom slova zmysle získavali nielen v tréningoch, ale predovšetkým aby s takými predsavzatiami nastupovali odhodlane ku každému stretnutiu:

 

- aby tak ako on sústredene sleduje okolie a hľadá korisť, nastupovali k stretnutiam rozhodnuté dôsledne sledovať dianie na ihrisku, predovšetkým nespúšťať z očí pridelenú súperovu hráčku v obrane tak, aby jej neunikla s loptou, alebo bez nej.

- aby tak, ako on  bráni s plnou zodpovednosťou svoje teritórium, boli aj naše hráčky v stretnutiach stále aktívne, nebojácne a s odvahou bránili svoje územie pred vlastným košom.

- na získanie svojej koristi  využíva rýchlosť, obratnosť, pružnosť a následne mohutným skokom sa svojej koristi. zmocní. To isté očakávame od našich hráčok v boji o získanie lopty pri využití chyby súperky a odmenou im ako korisť musí byť realizácia útočnej činnosti zakončená úspešným košom.

- zo súboja neustupuje a bojuje prípadne aj zo silnejším súperom do poslednej kvapky krvi, t.j. hráčky sa tiež nesmú vzdávať,  podliehať bezmocnosti, nemohúcnosti, ale bojovať o úspešný výsledok do posledných sekúnd stretnutia.

 

Pokiaľ sa im tieto vlastnosti  počas systematického tréningu podarí získať a potom v stretnutiach realizovať, budú hodné sa hrdiť svojim maskotom,  ktorým je v prírode vzácny dravec

                                            

                                                           čierny panter.

 

Aby mohli svoje zámery realizovať v plnej bojovej pohotovosti, môžu si dievčatá vybrať, prípadne vymyslieť ďalšiu novú burcujúcu, motivačnú skandovačku pred stretnutím a prípadne po víťaznom stretnutí podobnou skandovačkou vyjadriť svoju radosť z víťazstva.

 

Želáme družstvu veľa chuti do náročnej tréningovej práce, ktorá by potom mohla v budúcnosti priniesť želanú úrodu v podobe víťazstiev, z ktorých budeme mať určite všetci veľkú radosť.

Kontakt

Basketbalový klub Nové Mesto nad Váhom

Rybárska 1
Nové Mesto nad Váhom 915 01

Tel. tréner:
Katarína Šustíková: 0911/118880

Najbližšie aktivity:

 

 

21.6.2019 o 16:00 hod na 5.ZŠ

Záverečné stretnutie hráčok a rodičov