2.turnaj európskej ligy EGBL Sopot

26.01.2019 08:55

 

Kadetky vo štvrtok 17.1.2019 o 8.00 hod vyštartovali zo Starej Turej dvoma mikrobusmi na 2. turnaj európskej ligy EGBL do Poľského mesta Sopot, kde nás čakali súperi, s ktorými sme nehrali na 1. turnaji v Rige.
Po 12 hodinovej ceste sme prišli k hotelovému rezortu Golden Tulip, ktorý bol našim prechodným domovom. Po dlhej a únavnej ceste sme sa zložili do izieb a išli na ľahkú večeru. Naše vylosovanie nebolo optimálne a bolo rovnaké na piatok aj na sobotu. Prvé zápasy sme hrali o 13.30 hod. a druhé o 18.00 hod.
V piatok po raňajkách v hoteli dostali doobeda dievčatá ešte čas na aklimatizáciu a oddych a o 12.00 hod. sme odišli na prvý zápas na tomto turnaji.
Pred zápasom sa zodpovedne rozcvičili, naladili, ale ani to nestačilo na prekonanie súpera. Po nemastnom, neslanom výkone sme prehrali .
BC Basket Pegli Italy – MBK Stará Turá –Piešťany 48:22

Aj v ďalšom stretnutí bolo družstvo odhodlané podať čo najlepší výkon, ale opäť štastena akoby vyhadzovala lopty z koša a nie do koša. Stále sa nevedeli dostať do svojho tempa, tak i druhý zápas skončil prehrou.
MBK Stará Turá-Piešťany – BC Dolphins Švédsko 32:53

V sobotu ráno sme si po raňajkách dali pre zmenu prechádzku k moru, aby dievčatá prišli na iné myšlienky a trochu sa rozptýlili.
Aj pred tretím stretnutím opäť pristúpili k rozcvičke a k zápasu zodpovedne, ale ani teraz sa im nepodarilo poraziť súpera.
Riga Lotyšsko – MBK Stará Turá-Piešťany 54:28

Obed, oddych na izbách a večerný zápas. Po rozpačitom začiatku sa nevzdávali a konečne priklonili misky váh na svoju stranu a v závere si mohli vychutnať prvé víťazstvo na turnaji. 
MBK Stará Turá-Piešťany - Tapiolan Honka Fínsko 49:41

V nedeľu nás čakal posledný piaty zápas. Scenár z piatka sa začal opakovať. Dievčatá svojim výkonom neoslnili a aj v tomto zápase podľahli. 
Daugaupils Lotyšsko – MBK Stará Turá-Piešťany 59:41

Treba zdôrazniť, že dievčatá nič a nikoho nepodcenili, ale súperi z basketbalových akadémií a škôl, boli nad ich sily a ukázali, aký trend basketbalu ide do popredia a hrá sa v Európe. Musíme ešte veľa na sebe pracovať, aby sme im boli vyrovnanejším protivníkom. Tieto zápasy dali dievčatám ďalšie cenné skúsenosti, ktoré verím zužitkujú v bojoch v nadstavbe 1.ligy kadetiek. A napokon aj v treťom kole EGBL na prelome februára a marca v Piešťanoch.
Katarína Šustíková,  trénerka

Kontakt

Basketbalový klub Nové Mesto nad Váhom

Rybárska 1
Nové Mesto nad Váhom 915 01

Tel. tréner:
Katarína Šustíková: 0911/118880

Najbližšie aktivity:

 

 

21.6.2019 o 16:00 hod na 5.ZŠ

Záverečné stretnutie hráčok a rodičov