Aprílový víkend 13. -14.4.2019 nám nevyšiel podľa predstáv.

16.04.2019 10:59

V druhý aprílový víkend nás čakali na odvetné zápasy veľmi zdatní súperi zo stredného Slovenska . V sobotu 13.4.2019 k nám dorazil súper zo Zvolena. Zápas sme začali hneď košom za tri body. Za stavu 8:4 sa podarila Zvolenčankám šnúra 2:16, takže 1/4 skončila 10:20. V ďalších troch štvrtinách súperky už len zvyšovali skóre vo svoj prospech až na konečných 50:76.
V nedeľu 14.4.2019 sme nastúpili proti Banskej Bystrici, víťazovi skupiny po základnej časti súťaže. Hneď úvodom nám dala pocítiť, kto bude pánom na ihrisku a v polčase viedli 21:45. V druhom polčase sa naša hra, hlavne obrana zlepšili, ale to už nič nezmenilo na výsledku a prehre 55:72. Obe stredoslovenské družstvá majú vo svojom kádri dievčatá narodené 2002, čiže o rok staršie od našich a mali zrejmú výškovú prevahu. Prejavilo sa to samozrejme v hre v pod košom a dominancii v doskakovaní na oboch stranách.
V nadstavbovej časti súťaže a EGBL nám družstvá ukazujú, že zaostávame vo viacerých herných a individuálnych činnostiach či na obrannej alebo útočnej polovici, na ktorých musíme ešte veľa pracovať.
Nasledujúci program zápasov je opäť na domácej palubovke, keď 4-5.5.2019 budeme hostiť Spišskú Novú Ves a Poprad.