Májové zápasy: Zvolen, Spišská Nová Ves, Poprad

08.05.2019 10:51

BK Zvolen - BK NMNV 86:55
Hneď 1.mája sme vycestovali na dohrávku do Zvolena, keďže pre zákaz organizovania hromadných akcii z dôvodu chrípkovej epidémie vo Zvolene bol zápas preložený z 15.2. na 1.5.2019.
Na začiatku zápasu sme ešte dokázali držať krok , keď prvá štvrtina skončila 16:12. V druhej súper začal zvyšovať rozdiel v skóre a v polčase bol stav 41:30. V druhom polčase si udržiaval náskok a pomaličky ho naďalej zvyšoval. Nakoniec sa zápas skončil našou prehrou 55:86.

BK NMNV - ŠBK Spišská Nová Ves 55:65

V sobotu 4.5. pricestovali hráčky zo Spišskej Novej Vsi, ktoré patria k favoritom nadstavbovej časti, bojovo naladené. V 1/4 sme dostali 4 trojky, my sme dali len jednu, čo znamenalo 15:18 pre Spišiačky. V 2/4 sme inkasovali tiež 4 trojky, my sme dali 2 a tak body pribúdali viac súperkám a polčas skončil 30:38. Bolo to prijateľné a ešte hrateľné. V 3/4 sa naše hráčky rozhodli nepredať lacno svoju kožu a vyhrali ju 12:11, čím znížili stav skóre na 7 bodov. V poslednej štvrtine sme sa dotiahli dokonca na 50 : 52, ale vtedy Spišiačky tromi košmi a jednou trojkou v rade opäť natiahli skóre na 11 bodov a to bol rozhodujúci moment. Naše hráčky už nedokázali znížiť rozdiel v bodoch vo svoj prospech. Zápas skončil našou prehrou 55:65.

BK NMNV - BAM Poprad 56:37

V nedeľu 5.5.2019 nás skoro ráno čakal súper z Popradu.
Začiatok zápasu bol zaspatý a nemastný - neslaný, keď sme 1/4 nečakane prehrali 5:14. V úvode 2/4 sme pokračovali v tomto trende. Až za stavu 5:18 sa začali naše dievčatá prebúdzať a hrať svoju hru, Do polčasu sa nám podarilo znížiť náskok súpera na 21:24 a 2/4 vyhrali 16:10. Začiatok 3/4 bol ešte ako na hojdačke. Najskôr súperky zvýšili na rozdiel 6 bodov, ale potom zásluhou výbornej obrany sme to konečne prelomili na našu stranu 28:27. Ešte sa Popradčanky pokúsili o obrat v ich prospech 28:29, ale od tohto momentu sa naše dievčatá chytili kormidla a štvrtinu vyhrali 16:8 a štvrtú dokonca 19:5. V druhom polčase sme súperovi dovolili dať „len „ 13 bodov a k vynikajúcej obrane sa pridal i úspešný útok a zápas sme dostali pod kontrolu a doviedli ho do víťazného konca 56:37.