Trnava- BKNMNV, 2.2.2019

06.02.2019 08:53

Kadetky hrali v sobotu 2.2.2019 svoj prvý zápas v nadstavbe 1. ligy kadetiek, kam postúpili zo skupiny západ zo 4. miesta. Za súpera mali tím Slavie Trnava, ktorý sa im ako jediný v základnej skupine nepodarilo poraziť a ešte začiatkom januára v Trnave prehrali 62:49. Tentoraz to v Trnave ale dopadlo úplne inak a naším dievčatám sa podarilo zaknihovať prvé víťazstvo proti tomuto súperovi.

Zápas sa od začiatku niesol vo vysokom tempe, naše dievčatá však zo začiatku zaostávali za súperkami v presnosti streľby, pričom nepremenili viaceré 100% príležitosti z pod koša. Ani v premieňaní trestných hodov nemali svoj deň.  Aj v obrane sa zo začiatku objavovali chyby. Obvodové hráčky nebránili dôsledne súperky, clony obchádzali spodom, a tak súper zaznamenal viaceré úspešné strely z diaľky. Pod košom sme mali problém s odstavovaním trnavských pivotiek a tak si súper vybojoval v prvej štvrtine viac ako 10 bodový náskok. Po zlepšenom výkone v druhej štvrtine, keď súper prestriedal, naše dievčatá dokázali znížiť náskok Trnavy a do kabín sa išlo za stavu 36 : 29, čo ešte stále dávalo naším hráčkam šancu na zvrat v zápase.

V druhom polčase sa však obraz hry úplne zmenil. Bolo to predovšetkým našou zlepšenou, agresívnou a dôslednou hrou v obrane, čím sa naším dievčatám darilo získavať lopty a rýchlym prechodom do útoku dosahovali ľahké koše. V tejto fáze zápasu pôsobili hráčky Trnavy skoro až bezradne predovšetkým v útoku ale bol to stále boj o každú loptu. Tak sme sa ku koncu tretej štvrtiny dostali do vedenia o 2 body, pričom súperky zaznamenali len 5 bodov v tejto štvrtine. Naďalej sme aktívne bránili oblúkové hráčky súpera pri rozohrávke a streľbe, podkošové pri prijímaní prihrávky. Nervozita súperiek viedla aj k zvýšenému počtu faulov na ich strane. My sme mali síce žalostnú úspešnosť pri premieňaní šestiek, ale keď sa v štvrtej štvrtine vyfaulovala dominantná pivotka Trnavy /A. Gavláková/, tak sa súper už celkom zlomil a naše dievčatá sa dostali v druhej polovici štvrtej štvrtiny postupne do vedenia až o 20 bodov. Naše dievčatá si nakoniec odniesli zaslúžené vybojované víťazstvo 54: 69.