O nás

Náš športový klub vznikol v septembri 2011. Dievčatá až do sezóny 2018/19 trénovalla úspešná dvojica trénerov Katarína a Milan Šustíkoví,  ktorí dosiahli so svojimi predošlými družstvami nespočetné množstvo úspechov. V sezóne 2018/19 sa družstvo zlúčilo s družstvom Starej Turej a trénera Milana Šustíka nahradil úspešný tréner Martin Sýkora. Tréneri Martina Sýkora a Katarína  Šustíková sa budú snažiť aj v tejto sezóne o najlepšie výsledky družstva.

Našim cieľom je umožniť dievčatám aktívne športové vyžitie  v priateľskom kolektíve  a vychovať z nich skvelých športovcov.  

Ponúkame zaujímavý tréningový program. Okrem tréningov neskôr predpokladáme aj účasť na sústredeniach, turnajoch doma i v zahraničí a v neposlednom rade aj účasť v majstrovských stretnutiach Slovenskej basketbalovej asociácie.

Na našej stránke Vás budeme pravidelne informovať o udalostich a plánoch nášho klubu.

 

Basketbal má obrovský význam vo výchove pre kolektív, sebakontrolu a disciplínu. Rozvíja samostatné rozhodovanie a zodpovednosť plnenia úloh pri hre i v súkromnom živote.

Má veľký vplyv na rozvoj pohybových vlastností, predovšetkým rýchlosti, vytrvalosti a obratnosti.

Hra je náročná na inteligenciu hráčok, ich tvorivé schopnosti a rýchlu reakciu.

Z uvedeného vyplýva, že pôsobí na celkový rozvoj organizmu, vedie ku kolektívnemu pôsobeniu, zodpovedný prístup k plneniu tréningových povinností, čo sa kladne prejaví aj v správaní v škole a v rodine.

 

"Sme jeden tím a máme spoločný cieľ"

 

"Talent je fajn, ale bez tvrdej tréningovej práce nie je šanca na zlepšenie individuálnych schopností a tým aj kolektívneho výkonu"

Kontakt

Basketbalový klub Nové Mesto nad Váhom

Rybárska 1
Nové Mesto nad Váhom 915 01

Tel. tréner:
Katarína Šustíková: 0911/118880

Najbližšie aktivity:

 

 

21.6.2019 o 16:00 hod na 5.ZŠ

Záverečné stretnutie hráčok a rodičov